درباره نشریه

***موسسه آموزش عالی قشم با رویکرد تعالی دانش و پژوهش در جهت اعتلای علوم برنامه ریزی و توسعه پایدار و تحلیل مسائل شهرها و روستاها و مناطق سکونتگاهی کشور با کسب مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدام به انتشار نشریه جغرافیا (برنامه ریزی منطقه ای) نموده، که به صورت فصلنامه (4 شماره در سال) منتشر می شود.

بر اساس رای کمیسیون بررسی اعتبار نشریات علمی کشور، مورخ 1391/02/27 به شماره نامه 3/53021 نشریه جغرافیا (برنامه ریزی منطقه ای) حائز شرایط دریافت اعتبار علمی پژوهشی شناخته شد.

این نشریه پیرو تفاهم نامه منعقده با همکاری علمی انجمن ژئوپلیتیک ایران منتشر می گردد.


خلاصه استاندارد: JGEOQ

ناشر: موسسه آموزش عالی قشم

وضعیت چاپ: چاپی و الکترونیکی

نوبت‌های چاپ: فصلنامه

دسترسی: آزاد و دسترسی رایگان به مقاله ها

زبان مجله: فارسی (چکیده انگلیسی)

حوزه تخصصی: جغرافیا

نوع مجله: علمی

رتبه علمی مجله در ارزیابی کمیسیون نشریات سال 1400: رتبه ب

نوع داوری: داوری بدون نام و حداقل 3 داور

زمان داوری: 3 تا­ 4 ماه

ایمیل نشریه: qeshmmajaleh@gmail.com


 

***نشریه جغرافیا (برنامه ­ریزی منطقه ­ای) به دلیل تخصصی بودن فقط در موضوعات مرتبط با منطقه، برنامه ریزی منطقه ­ای و توسعه مشتمل بر موارد ذیل پذیرای مقالات می­ باشد:

 

 

***به منظور دسترسی آسان و جهانی به آخرین یافته های پژوهشی، این نشریه به عنوان یک نشریه دسترسی-آزاد پایه گذاری شده است.

 

***این نشریه تابع قانون بین المللی کپی رایت Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) می باشد. 

 

***نویسنده تحت مجوزAttribution 4.0 International (CC BY 4.0) به مجله این امکان را می دهد که مقاله چاپ شده را با دیگران به اشتراک گذاشته منوط به اینکه حقوق مؤلف اثر حفظ شود  و  به انتشار اولیه مقاله در این مجله اشاره بشود.

 

***نویسندگان محترم لازم است بعد از دریافت ایمیل رسمی مجله جهت داوری مقالات مبلغ چهارصد هزار تومان و بعد از طی فرایند داوری و پذیرش برای چاپ نیز مبلغ هشتصد هزار تومان به شماره حساب  40028100107080901 و یا شماره کارت 5022297000060769 بانک پاساگارد به نام موسسه آموزش عالی قشم واریز و تصویر فیش واریزی را در سامانه فصلنامه ثبت نمایند تا در اسرع وقت مقاله در روند داوری قرار گیرد و حداقل زمان جهت داوری مقالات 3 ماه می باشد. یادآور می شود پرداخت هزینه داوری به منزله تایید مقاله نبوده و پذیرش مقاله منوط به تایید داوران است. در صورت تایید داوران و دریافت پذیرش پس از بررسی و تأیید به وسیله هیأت تحریریه مجله مقاله در نوبت چاپ قرار می گیرد و هزینه چاپ با هماهنگی دفتر فصلنامه بایستی واریز شود.

 

***نویسندگان محترم لازم است فرم های تعارض منافع و تعهد نامه را دانلود و کامل نموده و به همراه مقاله ارسال نمایند.

 

***همچنین این مجله در سال 1400موفق به کسب رتبه ب در ارزیابی کمیسیون نشریات  معتبر وزارت علوم شد.

 

***پاسخگویی فقط از طریق آدرس ایمیل qeshmmajaleh@gmail.com انجام می شود.